Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 20 נובמבר 2017, 15:36

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

חוקי הפורום

1. איך מצטרפים לגילדה.

2. קוד ההתנהגות בגילדה:
  • יש לנהוג בנימוס ובכבוד הדדי.
  • אין להשתמש ב"היבריש" בצ'אט הגילדה.
  • אין לבזות את שם הגילדה בשרת בכל צורה שהיא.

3. Animor's hebChat - אדאון שמאפשר כתיבה בעברית בצ'אט המשחק.

4. שרת ה-Teamspeak של הגילדה (הקליקו על הבאנר להתחברות אוטומטית):

תמונה

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 15 הודעות ] 
מחבר הודעה
נושא ההודעה: על אנטיפתיות וריידים.
הודעהפורסם: 21 ינואר 2015, 22:50

סמל אישי של המשתמש

טירון

טירון
עשה לייק: 0 פעמים
קיבל לייק: 3 פעמים
הדמות הראשית: Inku
שרת: The Maelstrom PvP
קלאס: Hunter

היי, כאן ג'ני/Inku.

לא בטוחה אם זה מקומי לכתוב דברים כאלה ואיני בטוחה למה אני כותבת, but here goes my mini rant.

לפני שנים רבות בהרחבה הקסומה Wotlk הייתי חדשה למשחק, עשיתי מגוון דברים נוביים משעשעים כמו לשים ציוד intellect בהיותי hunter וכו' וכו'. בכל הגילדות בהן הייתי במשך השנתיים-שלוש הראשונות במשחק, ניכרת הייתה העזרה והתמיכה בנובים כמוני. כמובן שלעיתים אנשים איבדו סבלנות, אף אחד לא עשוי מברזל, אבל בגדול - גם האליטיסטים שבטופ בעלי Realm Firsts מפה ועד להודעה החדשה היו יורדים בכיף מהירואיק לנורמל כדי לעזור להעלות רמות ציוד ולהשתפר, ללמד טריקים וטאקטיקות.

וזה לא הכל. אנשים התקשרו אחד עם השני. חלק מהאנשים שתקשרתי איתם נשארו איתי בקשר עד היום, כשרובם כבר לא משחקים בכלל... אנשים נהנו לשחק ביחד, לדבר, לצחוק, ללמד אחד את השני וללמוד אחד מהשני.

ההרגשה שלי מהשנה-שנתיים האחרונות שאנשים פשוט ניהיו אנטיפתיים וחסרי סבלנות.
זה מתבטא בהרבה דרכים, בעיקר בPVE וריידים.
אנשים שיש להם את הזמן להתקדם במשחק משאירים את השחקנים הcasuals ואת החדשים/נובים מאחור. אין כוח להסביר טאקטיקות, אין כוח להסביר למה ככה מי ומה, ועד שכן מסבירים - מוסיפים להסבר טונים והתבטאויות מגעילות ומתנשאות.
אני לא מדברת כאן על פוצי מוצי. אני מדברת על להתקשר כמו בני אדם נורמליים.

מה לעזאזל קרה ליחסי בן אנוש?

ממתי המשחק הזה הפך לאיזו מטלה/עבודה שדורשת להיות ביצ'י כלפי אחרים כדי להרגיש טוב?
מה קורה ללהנות מהמשחק עצמו, לא מקבלה של איזה אוסף פיקסלים מהמשחק?

רייד זו עבודת צוות, קודם כל. אבל כבר אין צוות.

חבל, ובעיקר מאוד עצוב.

INB4 cry some moar qq gtfo n00b.

Inku - Survival/MM hunter
Emsa - Feral druid
Vinku - Resto shammy
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: על אנטיפתיות וריידים.
הודעהפורסם: 21 ינואר 2015, 23:53

סמל אישי של המשתמש

טירון

טירון
קיבל לייק: 1 פעמים
הדמות הראשית: Myl
קלאס: Druid

תמונה

אני יודע שאני נוב ואני גם מקבל יחס של נוב פה... מסכים עם כל מילה.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 00:03

לגיונר

לגיונר
עשה לייק: 14 פעמים
קיבל לייק: 97 פעמים
הדמות הראשית: Necrocake
שרת: Stormreaver PvP
קלאס: Death Knight

חבל מאוד שזה מה שקורה שאנשים באים בציפיות שונות ואין להם basic human decency.

לא צריכים להיות נחמדים אבל המינימום זה לא להיות לא נחמדים.

בכל מקרה אני מאמין מהידע המועט שלי במה שמתרחש אצלכם שזה נובע נטו מניהול בינוני של הריידים בגילדה שזה חבל אבל מצד שני אפשר להאשים רק את עצמנו כי אף בן אדם שראוי להנהגה לא מתנדב לכך.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 00:47

סייר

סייר
עשה לייק: 7 פעמים
קיבל לייק: 4 פעמים
הדמות הראשית: Vorlock
קלאס: Warlock

Miro כתב:
תמונה

אני יודע שאני נוב ואני גם מקבל יחס של נוב פה... מסכים עם כל מילה.

:gp:
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 01:04

סמל אישי של המשתמש

לגיונר

לגיונר
עשה לייק: 4 פעמים
קיבל לייק: 5 פעמים
הדמות הראשית: redro

קשה לעזור לאנשים שלא מוכנים לעזור לעצמם, אותם אנשים שמגיעים כל שבוע לריידים ואין להם שמץ של מושג מה צריך לעשות שם, לא טורחים ללמוד טקטיקות ולנסות להבין את תפקידם ברייד.
אנשים לא מנסים "להתערבב" אם שחקנים אחרים, הסיבה היחידה שנכנסים לטיאס זה רק בשביל ריידים, להגיד לך את האמת את רוב השחקנים החדשים בגילדה כמעט ואף אחד לא מכיר כי הם לא מנסים להשתלב, לא מדברים בגילד צ'אט אפילו, חוץ מה GRATZ המזדמן. איזה רצון אמור להיות לי לעזור למישהו שאני לא מכיר ?
בכל רייד "מתבזבז" יותר זמן בלהסביר את הטקטיקות מאשר אשכרה להילחם בבוסים ולמרות זאת אנשים עדיין לא יודעים מה לעשות. למה אני ועוד מספר אנשים כן דואגים לבוא מוכנים בזמן שהשאר פשוט באים ומצפים שיסחבו אותם? אף אחד לא ביקש שאנשים יגיעו אם ציוד מטורף, אבל יש לקחת בחשבון שככל שיותר אנשים מגיעים לא מצויידים וגם ללא שמץ של מושג מה עליהם לעשות שם, זה נהיה יותר קשה ומתסכל בשביל אלו שכן טרחו והשקיעו.
אני לא מדבר אלייך ספציפית אבל תסכימי איתי שיש המון כאלה.
אין לי בעיה לעשות וויפים כל הערב כשאני רואה שאנשים מנסים, אבל שמתייחסים לרייד כבדיחה זה כבר מוציא לי את החשק להיות שם. החלטתי להפסיק לעשות ריידים כי הרייד האחרון שהצתרפתי אליו הרגיש לי כמו גנון, אנשים עושים Ninja pulls בשביל הצחוקים ומתנהגים כמו ילדים, הגעתי למצב שפשוט שמתי את הטיאס על מיוט והדלקתי מוסיקה כי אחרת לא הייתי מצליח לשחק.
מפה נובע התסכול שלי ושל הרבה שחקנים אחרים שבישבילם ריידים זה משהו קצת יותר רציני, יש לנו המון רצון לעזור לחדשים אבל הרצון להשתפר אמור להיות הדדי.
בלכ מקרה זה כבר לא משנה מאחר ואני כבר לא בגילדה אחרי התבטאויות כאלה ואחרות של יובל פשוט הייתי חייב להגיב

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 01:23

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 28 פעמים
קיבל לייק: 167 פעמים
הדמות הראשית: Mindgasm
קלאס: Priest

האמת שראינו את הפוסט הזה רובינו הסכמנו איתו, אנחנו מודעים לזה שהתנהגנו כמו אליטיסטים ואני באופן אישי הייתי דושבאג לא קטן, אבל הפוסט הזה מאוד מאוד חד צדדי.

תביני את נקודת המבט של השחקנים שכן עושים את האקסטרה של להשיג את הציוד שמעבר לרייד, שיושבים ולומדים טקטיקות לבוסים, את אלו שכן מחפשים איזשהו פרוגרס (ודווקא את יותר בכיוון של השחקנים האלו, לכן יותר מפתיע אותי שזה בא ממך) ואז מגיעים לרייד וצריכים לשבת 20 דקות כי צריך להסביר לאנשים מה לעשות. מבחינתינו לעשות נורמל (פלקס) זה לא הפרוגרס שציפינו לו מקבוצת ריידים של הגילדה, ואנחנו כן מחפשים את המעבר.
ואז אנחנו מגיעים, נתקעים שבוע אחרי שבוע על אותו בוס, אותן טעויות, אותם אנשים...
זו גילדת קאז'ואל לחלוטין וזה מקובל על כולנו שלא כולם יהיו שחקנים שמוציאים רנק לארוחת בוקר, אבל אני חושב שהמינימום זה לבוא מוכן לרייד. במיוחד ובמיוחד שחקנים שלא טורחים להגיע לטימספיק להכיר את האנשים ולשחק ביחד, אלא בעיקר מגיעים לריידים ואומרים לעצמם "איזה כיף לי באתי למקפצת לוט!".
זה לא קשור לאליטיזם או שום דבר כזה, זה נטו תסכול.

בסופו של דבר אלו מאיתנו שלא רוצים לבוא לריידים מסיבות כאלו ואחרות לא מחוייבים לשום דבר, לכן הפסקנו לבוא כדי למנוע את הגישה השלילית שאנחנו מקבלים בעצמינו ומשרים ברייד. חבל שבעקבות זה נאמרו דברים שלא היו במקום, אולי גם קצת נופחו מפרופורציה...בסדר, סה"כ אפשר לעשות את הריידים גם בלעדינו.
שיהיה בהצלחה.

"Amat Victoria Curam - Victory loves preparation"
תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 04:33

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 10 פעמים
קיבל לייק: 206 פעמים
הדמות הראשית: Treenighty

אני לא משחק איתכם בדרך כלל ואני לא יודע מה הרקע לפוסט, אבל יש לי מספיק נסיון במשחק כדי להעריך למה זה ככה.
את מדברת על תקופה של WOTLK וידידותיות לנובים אבל המציאות היא טיפה שונה.
המשחק היה ידידותי לנובים כשהמשחק היה חדש והתקופה הייתה ונילה וTBC...
לפני שהתחיל כל עניין הLFG וששרתים היו חממה של שחקנים.
מי שהיה משחק אז היה צריך ליצור קשרים עם אנשים אחרים בשרת על מנת להתקדם באופן אישי בצורה המינימלית.
את מדברת היום על ריידים אבל בימים של הונילה, להכנס לUBRS (שהיה רייד של 15 איש בזמנו) היה סרט רציני.
וגם Scholomance וStratholme לא היו פיקניק.
מה שלא היה פעם זה מטרים או ראנקים ממש... לפחות לא בכמות שיש היום.
בעבר לא היו בודקים כמה DPS אתה עושה באותה צורה כמו היום.
אז היית נקשר לאנשים שהיה לך כיף איתם.
ווייפים היה חלק מהיום יום גם באינסטנסים של חמישה ועשרה אנשים ולא היו מתרגשים מזה כי פשוט לא ידעו אחרת.

ככל שעבר זמן הקהילה גדלה והמשחק התפתח. אדאונים נכנסו לשימוש, יוטיוב גדל והתחילו להעלות לשם דברים מהמשחק כדי ללמד אנשים איך לשחק והמידע הלך והפך ליותר נגיש.
אם בעבר לא היית מסתדרת עם קווסט היית צריכה ללכת לחפש פתרון בשבילו בthottbot אז היום יש לך 30 אתרים שנותנים לך פתרון, 400 סרטונים ביוטיוב, מדריכים במשחק עצמו שלא נדבר על זה שבמפה עצמה את יכולה לראות מה מתרחש.
אז במקום לשאול בערוץ של ה general מה צריך לעשות, אחרי שקראת שלוש פעמים ולא הבנת, אנשים פשוט עושים אלט+טאב ובאים לגמדיה לחפש פתרון.
במקום לשמור על קשר עם אנשים שהיו איתך באינסטנס הנוכחי שלך שהיה קשה אבל הייתם צריכים לתקשר ברמה בסיסית של CC ושיט כזה, היום את פשוט עוברת לLFG הבא.
קאז'ואליות במשחק מעודדת ריחוק בין שחקנים. כי אם פעם כדי להיות ממוצע במשחק היית צריך קבוצה של אנשים, היום אתה לא ממש צריך את זה.
יש LFG, וLFR, וFLEX ומה לא...
ומה לעשות שהקהילה באינטרנט היא קהילה רעילה.
קחי דוגמה משחקים כמו LOL או DOTA שיש שם את הקהילה הכי דוחה בתחום הגיימינג.
כשמשחק הופך לזמין עבור כל אחד בכל זמן, אז יותר אנשים משחקים, אבל גם יותר אשפה צפה.

עכשיו בואי נשאל מה קרה לאותם שחקני עבר שפעם היו ממש נחמדים והיום כבר פחות.
ובכן, אני יכול לדבר על עצמי.
פעם הייתי צריך לחקור באינטרנט למצוא טקטיקות לבוסים. היום אם את לא נמצאת בגילדה שמתחרה על המקומות הראשונים בעולם וכשאני אומר ראשונים אני מתכוון לטופ 10, כל הטקטיקות כבר מחכות לך פחות או יותר ביוטיוב עם סרטונים שמסבירים לך בדיוק איך להרוג כל בוס ובוס.
יותר מזה, יש היום כמויות סרטונים כאלו שאת יכולה לחפש POV ספציפי לקלאס שלך שיראה לך מה הוא עושה, איזה טאלנטים הוא בוחר, איזה גליפים..
אפשר לקרוא מדריכים לאיך לשחק כל קלאס אונליין בהנף יד, מדריכים לאיך לצייד את עצמך בקלות לריידים הראשונים ואם כל זה לא מספיק יש לך את האופציה לנסות את המכניקות של הבוסים בLFR כדי להבין מה כל דבר עושה.
שוב, כל זה מתייחס למצב של לפני Mythic.
ואם ממש רוצים להיות עבים יש הסברים על הבוסים ועל היכולות שלהם במשחק... שמחולקות לתפקידים.... כאילו, להכנס לרייד בלי לדעת מה בוס מסויים עושה זו עצלנות פשוט.
אז כשאני חושב על זה, אין שום סיבה ששחקן, גם אם הוא חדש במשחק, לא יכיר את המינימום של המינימום.

אז לגבי הריידים אני מקווה שאת מבינה למה זה יכול לעצבן שחקן שכבר משחק תקופה.... כי זה לא משהו שקורה פעם אחת וגם לא פעמיים, זה קורה כל הזמן וככל שעובר הזמן והמידע יותר נגיש, העצלנות הזו מעצבנת יותר.
וסף הסבלנות יורד עוד ועוד.
אני לא יודע כמה יוצא לך לשחק עם חברים במשחק, אבל כשאני למשל עושה אינסטנס עם חברים, לאף אחד לא אכפת אם אנחנו מתים גם 30 פעמים באינסטנס של חמישה אנשים בגלל סיבות כלשהן.
אבל תעשי ווייפ אחד בLFG ותראי איך אנשים מתחילים להגיב ברעל.
הם יודעים שהם לא יפגשו את אותם שחקנים שוב ולא אכפת להם בכלל.

עכשיו לענות לך על השאלות:
מתי המשחק הפך למטלה? - זה עניין אישי... בשבילי המשחק הפך למטלה כשהייתי צריך להיות אחראי על 30 אנשים פלוס ולדאוג כל הזמן לכל מיני שיט שמנע ממני לעשות משהו פשוט במשחק כמו ללכת לעשות סולו לאיזה אינסטנס עם דמות נמוכה כדי לבדוק כמה אני מסוגל... במקום זה הייתי צריך לדאוג לעדכן פורומים, להעלות מדריכים, להכין סרטונים ביוטיוב בשביל הגילדה שלי, לדאוג שכולם מגיעים בימי ריידים בזמן, לדעת למה מויישה לא יכול לבוא בראשון ושיש לי מחליף עבורו, לדעת איזה סטאפ יהיה הכי טוב בשביל הבוס הבא, לתכנן את הבוס הבא, לתכנן את הטיר הבא, לחשוב האם אנחנו רוצים ללכת לPTR כדי לנסות את הרייד הבא וכן הלאה.
וזה שאב ממני כל רצון להמשיך לשחק והיום ירדתי למצב של קאז'ואל מת. אני מתחבר לשעה בערך ולא עשיתי רייד אפילו לא LFR מאז שהייתי איתכם פעם אחרונה לפני משהו כמו חודש אולי יותר.
זה לא דורש מאיתנו להיות ביצ'יים כלפיי אחרים, אבל אם אני לא נהנה עד כדי כך בסביבת הריידים שלי, אם לא כיף לי, אם אני לא מרגיש חלק מהחברה ואני אראה אנשים שעושים הרבה רעש (כמו שהיה ברייד האחרון שפשוט הורדתי אוזניות אחרי הבוס הראשון כי פשוט היה לי לא נעים בTS) אז אין שום סיכוי שאני ארצה עכשיו לבזבז שעות על שעות בלהסביר לאנשים מה לעשות.
או לחכות שהם יבינו. אחרי כמה ווייפים אני אגיד להם בצורה ישירה שאני מעדיף לבזבז את הזמן שלי במקום אחר ואני אקום ואלך. ככה זה עובד, אתה לא שורף זמן על אנשים שאתה לא מכיר כי פשוט לא אכפת לך מהם. זה עד כדי כך פשוט.

Inku כתב:
רייד זו עבודת צוות, קודם כל. אבל כבר אין צוות.

אמרת את הכל במשפט הזה.
אם אתם לא קבוצה מגובשת, אז לא יהיה לכם סבלנות לשיט אחד של השני. זה פשוט ככה.
אני יכול להגיד לך שמהפעמים המועטות שהייתי בTS, היה לי לא נעים בלשון המעטה. בגילד צ'ט ניסיתי כמה פעמים לדבר עם אנשים אבל פשוט מגיעים למצב שזה אני ואייל מדברים אחד עם השני ואיזה מישהו כל פעם זורק איזה הערה שלא קשורה לכלום או מנסה להיות מצחיק...
אין שיחות בגילד צ'ט, אין קשר בין אנשים, אין שום רצון לפתח קשר מחוץ לריידים.
וזה מה שמפיל קבוצות חזקות משלכם.

תמונה
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 07:59

סמל אישי של המשתמש

מנהל גלובאלי

מנהל גלובאלי
עשה לייק: 332 פעמים
קיבל לייק: 112 פעמים
הדמות הראשית: Shamshamen

חברים אני מבין את כולכם ואני ממש מתנצל שזאת ההרגשה.
הבנתי שלאחרונה יש חיכוכים בגילדה ובריידים מכל מיני סיבות, שלפעמים בכלל לא קשורות למשחק ואני מצר על כך.
בהקשר להנהלת הגילדה. דורון עושה מעל ומעבר כדי להרים את הגילדה וזה לא פשוט לעשות את זה לבד. אני יודע מנסיון. נאמר פה משהוא נכון. גם לגבי המשחק בכלליות וגם לגבי הגילדה שלנו באופן ספציפי. המשחק הולך לכיוון אחר היום ואנחנו מן הסתם הולכים אחריו.
אני אישית כבר לא מתחבר. בקושי. אין לי זמן, והאמת? כבר אין לי כל כך חשק. אין לי את הגירוי שהיה בעבר.
ואני הייתי אחד המורעלים, יעידו פה אנשים, מחובר נון-סטופ.
אוקיי זה המצב. השאלה מה עושים מפה? תחשבו עם עצמכם מה כל אחד יכול, בפן האישי, לעשות כדי לשפר את המצב.
בין אם זה לבוא מוכן לריידים או סתם להקדיש יום בשבוע לעזרה לנובים (סתם זורק רעיונות)

...If you are going through hell, keep going
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 09:28

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 8 פעמים
קיבל לייק: 120 פעמים
הדמות הראשית: holysilver
קלאס: Priest

ג'ני - צר לי שזו ההרגשה שלך ושל עוד מספר אנשים, המטרה שלי כגילד לידר היא לאפשר לכל מי שרוצה לעשות ריידים עם הגילדה כמעט ללא שום הגבלה (מלבד רמת ציוד מינימאלית).
לגישה זו יש יתרונות וחסרונות, עד עכשיו היתרונות עלו על החסרונות אך כעת ככל שההרחבה התקדמה ואנשים נמצאים בנקודה מסויימת מבחינת פרוגרס יש קושי לחזור אחורה ולעזור לאנשים שלא מוכנים לעזור לעצמם.
בתקופה האחרונה אני פחות מעורה במה שהולך בריידים מפאת חוסר זמן עקב עבודה ולימודים אך בשביל זה יש רייד לידר שמוציא לפועל את הריידים.

ברייד האחרון שהייתי בשבת האחרונה ניכר כי היו אנשים שהגיעו לרייד כדי שיסחבו אותם, זה בסדר כאשר אנחנו בתחילת הרחבה ויש אנשים יותר חזקים שסוחבים את הקצת יותר חלשים בלי שום קשר לציוד וכאלה אבל זה מתחיל להעיק כשאנחנו כבר עמוק בתוך הרחבה ועדיין אנשים שכבר עשו איתנו ריידים בעבר שמגיעים ללא ידע מינימאלי למרות שכבר הסבירו להם בעבר מה לעשות בכל בוס, למרות שכבר נאמר להם בעבר שיגיעו עם אבנים בציוד ואינצ'נטים אבל עדיין ממשיכים להגיע בלי, אנשים שכבר נאמר להם והוצעה להם עזרה באיך למקסם את הנזק שהם עושים אך הם בחרו להתעלם מכך וממשיכים לעשות את מה שהם חושבים לנכון ולהוציא נזק שהכלב שלי היה מוציא לו היה יודע ללחוץ על כפתור ה-auto attack.

לצערי, יש אנשים עם התקדמות אישית יותר טובה מאשר לגילדה אשר מגיעים לרייד של הגילדה ויותר הורסים מאשר עוזרים, חלקם אף הגיב בפוסט זה בצורה די צינית לדעתי ולאנשים אלו אני אומר: אין צורך להתעקש, אתם לא חייבים לבוא, אני גאה שאתם רוצים לבוא ולתרום אך אם זה גורם להשפעה הפוכה, עליכם ועל שאר האנשים ברייד, לא חייבים לעשות זאת, אבל, אם עושים זאת, עושים זאת עד הסוף ועם הסבלנות הנדרשת.

מה שאני מנסה לומר הוא שזה קל להפנות אצבע ולהאשים אך זה קשה הרבה יותר לנסות ולאזן בין הדברים.
האשמה/האחריות, אם ניתן להגדיר זאת כך, מוטלת על שני הצדדים, על הנוב כפי שהגדרת אותו שמגיע לרייד ללא שום ניסיון להבין מה קורה ברייד ועל הרייד לידר והשחקנים המנוסים יותר שצריכים לגלות קצת יותר הבנה.
לכל אחד מהצדדים יש נקודת שבירה ואני מניח לפי מה שנכתב בפוסט זה ששני הצדדים הגיעו לנקודה זו.

חזוני לגילדה נשאר כשהיה, להוות פלטפורמה לכל ישראלי באשר הוא לבוא ולחוות את המשחק בצורה שאפשר לחוות אותו רק עם גילדה ישראלית.
למי שחזון זה לא עולה בקנה אחד עם שאיפותיו במשחק מוזמן לעשות ריידים או כל דבר אחר עם גילדות/קבוצות אחרות.
היום בייחוד זה הפך להיות קלי קלות להכנס לקבוצות premade ולחוות את הריידים.

אני מבטיח לעשות חושבין ולבדוק כיצד נוכל לשפר את חוויית הריידים כך שרובנו נוכל שוב להרגיש בנוח לרוץ עם קבוצה של הגילדה.

לגבי ההתייחסות של ג'ני לנושא התקשורת, כפי ש-kingeh אמר, ואני מסכים עימו 200%, הדבר נעוץ בשינויים שעברו על המשחק ובכך שהוא הפך להיות יותר מידי קל ובגלל זה הציפייה שאנשים ידעו מה הם עושים בסביבות רייד ובכלל עלתה שבעתיים.
אם בעבר כל ריידר היה לוקח בחשבון שחלק נכבד מהרייד מוקדש להסבר ומציאת טקטיקות והמון ווייפים אזי היום כיוון שהכל בא בקלות, כולם מצפים שכולם ידעו מה לעשות מהרגע הראשון כי לרשותם כל כך הרבה כלים לעשות זאת וכאן צפה הבעיה של הגיימר הישראלי החדש.
הגיימר הישראלי החדש (הצעיר), לרוב, כמו בהרבה תחומים אחרים, הוא עצלן, הוא מצפה שהכל יוגש לו על מגש של זהב ללא צורך בלבצע מחקר כלשהו מעבר למעבר זריז על כפתורי המשחק ושיאכילו אותו ואף יעכלו עבורו את כל מה שצריך לדעת.
רבים מהגיימרים הוותיקים, שהיו צריכים לעבוד קשה כדי להסתדר בעבר, סולדים מהשינוי שנעשה במשחקים בשנים האחרונות שהפכו קלים מידי, לרוב תראו פה בגמדיה תגובות של גיימר וותיק שמנחות מישהו ללכת לעשות חיפוש בגוגל או באתר הגמדיה עצמו כדי למצוא את התשובה, לא בגלל שלא בא לו לעזור או שנמאס לו אלא כי הוא רוצה לנסות ולהנחיל באותו אדם ששאל את השאלה את היכולת להיות עצמאי ולחקור בעצמו.

לגבי התקשורת בין האנשים בגילדה - אנחנו מעודדים ומעודדים ומעודדים אנשים להתחבר לטים ספיק, להכיר את האנשים, לדבר, לצחוק, ללמוד אחד מהשני אך בכל זאת אנשים מעדיפים שלא לעשות זאת.
קשה להגיע לרמת קרבה והבנה של אחד את השני מלכתוב שתי שורות בצ'אט של המשחק ואם אנשים מתעקשים להתחבר רק לריידים הם מפספסים הרבה מהאוירה שנוצרת.
אנחנו כגילדה נותנים את כל מה שהמשתמש צריך כדי ליצור לעצמו את החווייות שלו והקשרים שלו עם אנשים אחרים, מה שהוא בוחר לעשות זו כבר בחירה שלו.
אני יכול לומר בנימה אישית שאכן בשנים האחרונות יש שינוי לרעה בקהילת המשחק בכלל, בעבר הפורום היה יותר פעיל, היו מפגשים שנתיים שהיינו עורכים, השקות, תחרויות, היתה תשוקה יותר בוערת למשחק ולקהילה אך בשנתיים האחרונות בערך המצב התהפך, כבר אין לאנשים הוותיקים את האש שבערה בהם בעבר ולאנשים החדשים שהצטרפו כנראה שמעולם לא היתה (זו לפחות ההרגשה שלי) וגם אין להם ממש עניין להכיר אנשים אחרים ולפתח קשרים אלא לעשות בגמדיה שימוש למטרת המשחק בלבד וזהו.

בכל מקרה, כפי שאמרתי, לכל מה שנמצא בתחום אחריותי כגילד לידר תוקדש ומוקדשת כל הזמן תשומת לב בניסיון לאזן בין הזרמים השונים בגילדה ואני מקווה שביחד נוכל לשפר את חוויית המשחק בין אם זה בריידים בפרט או באופן כללי בגילדה.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 11:21

סמל אישי של המשתמש

חבר זהב

חבר זהב
עשה לייק: 19 פעמים
קיבל לייק: 12 פעמים
הדמות הראשית: sholet
קלאס: Hunter

ממש עצוב לי שהגענו למצב הזה
באמת נהניתי מכל הריידים המשותפים בגילדה.
הגילדה בMop הייתה במקום מאוד נמוך ומההרחבה האחרונה היא עלתה על הסוס כמו שאומרים.
עשינו התקדמות יפה היו ימי רייד שבועיים, השגנו גיר צחקנו בכינו צעקנו
אבל עשינו את זה כגילדה.. ישראלים.. ביחד..
חבל לראות דבר כזה נזרק רק בגלל כמה חילוקי דעות ...
אנחנו ישראלים אנחנו מלאים באגו ופתיל קצר...
אני חושב שאפשר להתעלות על זה ולהמשיך הלאה

במיוחד שהרייד החדש מעבר לפינה...

תמונה

Battle Tag -Deadpool#24538
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 13:52

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
קיבל לייק: 21 פעמים
הדמות הראשית: MarHardon
שרת: Ahn'Qiraj PvP Recommended
קלאס: Warrior

קשה להיות במצב רוח טוב ולעזור לאנשים כשהם לא מוכנים לעזור לעצמם - ומושכים אותך למטה לתחתית באותו הזמן.

בימינו, וזה ככה כבר לפחות ~6 שנים, אפשר להיכנס לאינטרנט, וב-5 דקות לקרוא כל מה שאתה צריך לדעת על הקלאס שלך, על הספק האופטימלי עבורו לכל סיטואציה, על איזה stats הוא צריך, מהי הרוטציה שלו בכל ספק וספק וכו'.
לוקח בין 5-15 דק נוספות לקרוא מדריכים לבוסים בכל רייד נתון.
ובמידה ואת/ה לא אוהב/ת לקרוא - יש ספריית וידאו מכובדת ביוטיוב לכל בוס ובוס, כדי שתדע/י לא רק את הבוס מבחינה תיאורטית - אלא איך זה נראה ומרגיש תכלס.
זה הבייסיק של הבייסיק, כל שחקן ושחקן (ולא משנה עם מי הוא משחק ואיפה), יכול, ולדעתי גם צריך לעשות את זה לפני רייד.
אם רוצים קצת להגדיל ראש (ולדעתי זה גם בייסיק) אפשר להיכנס לאתר כמו Warcraftlogs ולבדוק מה אנשים אחרים מהקלאס שלך בוחרים לעשות בכל בוס ובוס - ומה מספק את ה - throughput הגדול ביותר לכל בוס ובוס (זה גם כן לוקח כ - 5 דק').

WoW, זה MMORPG ולא פירסט פרסון שוטר בסינגל פלייר.
משחקים פה עם אנשים אחרים שתלויים בביצועים שלך, ואם תרצה או לא, יש פה סיפור ועולם שלם מעבר לריידים, עם אספקטים של כלכלה, מסחר וניהול - זה עולם שלם.
לא משחקים WoW כדי להתחבר בלי שום ידע או השקעה מקדימה ופשוט מתחילים "לירות"... ואז כשנגמר עושים logout והולכים.
יש פרוגרס מסויים שהדמות צריכה לעבור כדי להיכנס לריידים ולתפקד ברמה בסיסית (כמו להשיג את האנצ'נטים והג'מים הנכונים, לג'נדרי רינג וכו').
לדברים האלה צריך גולד, ולהשיג מספיק ממנו לדברים האלה זה טריוויאלי ולוקח כמה דקות ביום (עם הגאריסון בימינו, כל אחד יכול להיות self sufficient).

אז כשאנשים שאוהבים את ז'אנר ה - MMO משקיעים בדמות שלהם וטורחים לקרוא קצת על איך לשחק בה, על הבוסים שהם יאבקו בהם ברייד, ונהנים מחווית המשחק הכוללת - נכנסים לרייד, זה פשוט כ"כ מתסכל להתמודד עם אנשים שלא השקיעו דקה מזמנם לעשות את הבייסיק הנדרש הזה.
למה אותם אנשים, מתנהגים כאילו זה call of duty על סינגל פלייר?
לא צריך להאכיל אתכם בכפית: להגיד לכם באיזה ספק לשחק, איזה סטטס אתם צריכים, מה הבוס עושה, ואפילו לתדרך אותכם בזמן הencounter עצמו.
גם אנחנו צריכים לשים לב למה שאנחנו עושים, ולטפל במשחק של בנאדם אחר כי הוא לא סוחב - מסיח את דעתנו מאיך שאנחנו משחקים.
גלו קצת אחריות ואיכפתיות לאנשים שאתם תלויים בהם - ותלויים בכם בחזרה - ואז יהיה פרוגרס, ותהיה אווירה של רייד, של כיף ושל עבודת צוות.

ל - Inku:
לאחר שעברתי על שלושת הדמויות שלך בארמורי, אני מסיק שההאנטר זה המיין שלך.
חסר אנצ'נט על טבעת אחת, ועל השרשרת, ואת משתמשת בג'מס הזולים ביותר - למה זה? ההוצאה הכספית (מבחינת גולד) היא מינימלית, ואפשר אפילו לא להוציא אגורה בעזרת הגאריסון.

חוסר ההשקעה המינימלית הזה נפוץ בקרב הרבה "קז'ואל ריידרס" כביכול.
אבל בעיני זה סתם תירוץ לעצלנות (וקמצנות על גולד?).
אין קשר בין להיות קז'ואל ללהיות סלאקר.
אני עושה 3 ריידים בשבוע על סה"כ 9 שעות (ממש לא הארדקור).
יש לי עבודה, תחביבים וחברים, אבל עדיין בגילד שלי מצופה מכל אחד למקסמם את עצמו ברמה הבסיסית הזו, ואין ויתורים בנושא זה.

אולי זו הבעיה - הגישה והסלחנות הזו כלפי סלאקרים - התעוררו: יש קז'ואל ויש downright lazy.

אין בעיה אם אין למישהו את הרצון להשקיע ככה במשחק מחשב, אבל אז ריידים פשוט לא יהיו בשביל אותו הבנאדם... יש LFR, ותמיד אפשר לעשות תוכן ישן יותר ככל שההרחבה מתבגרת.
אבל חלאס - כשאנשים תלויים בך - למה לא להשקיע? וזה לא רק למשחק, זה לחיים בכללי.

My 2 cents...
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 19:16

לגיונר

לגיונר

כן, תראה Falu, קצת הגזמת בזמנים אבל אין ספק שאף אחד לא נהנה להיות חמור ושירכבו עליו בדרך ללוטים. אם אנשים לא באים עם אנצ'נטים וג'מים לריידים ובלי לראות לפחות סרטון אחד ביוטיוב של הבוס שהם הולכים לעשות אחרי שהם קראו גייד ב-Icy Veins על הקלאס שלהם אז אין להם מה לחפש שם.

וזה באמת ה'תפקיד' של השחקנים הוותיקים והמנוסים יותר -- להכווין את החדשים איפה למצוא את החומר ולתת את הטיפים מעבר. הבסיס הוא על הכתפיים של כל בן אדם שרואה את עצמו אפילו כריידר קז'ואלי.

אני קצת מסתייג ממה שאמרת על גולד וזה.. הג'מים הטובים לדוגמא מביאים יתרון של פחות מ-50% מהג'מים הירוקים והמחירים שלהם נע בסביבות ה-1000-1500% יותר (לפחות בשרת שלי) מהג'מים הירוקים. בשביל להרוויח כמות משמעותיות של גולד אתה צריך לדעת מה אתה עושה וכן להשקיע הרבה אז פה אני דווקא לא מתנגד לאנצ'נטים וג'מים בסיסיים בשלב הזה של ההרחבה.

ברמה האישית הכי כיף שיש לי במשחק הזה והסיבה בגללה אני משחק כבר כ-10 שנים זה נטו ריידים. ריידים מאורגנים וברמה זה חוויית הגיימינג הכי טובה שיש לי והייתה ותהיה, אני חושב, בחיים שלי ולכן אני פונה לכולם כשאני אומר ששווה קצת להתאמץ!
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 19:57

סמל אישי של המשתמש

שומר האבן

שומר האבן
קיבל לייק: 21 פעמים
הדמות הראשית: MarHardon
שרת: Ahn'Qiraj PvP Recommended
קלאס: Warrior

אני יכול להסכים איתך לגביי הג'מים והאנצ'נטים.
חוץ מזה אני לא חושב שלאנשים יש כוונה רעה, אני רק מנסה להגיד שאם לשחקן אין דרייב לדברים האלה, כלומר, אם השחקן הוא לא זה שלוחץ על ללמוד עוד על המשחק, ועל להתקדם, ולוקח יוזמה - אז זה לא משנה כמה יסחבו אותו, הוא ימשיך להיות גורם שלילי לריידרים האחרים שאיתו.
כולם פה בני אדם, וזה משחק חברתי, אבל יש הבדל תהומי בין להיות חבר שעוזר ומשפר מישהו שבאמת מוכן להשקיע בזה, לבין חבר שנותן ונותן בלי שהאדם השני עושה שינוי מהותי ביחס שלו.
זה יוצר תיסכול וכעס, ויותר מהכל, מתרגם לפרוגרס באשפתות.

חוץ מזה, אני נוטה לחשוב שהגישה החביבה יותר שלך אולי עדיפה כשמטפלים בעיניינים מהסוג הזה :P
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 22:19

לגיונר

לגיונר

אם יש משהו אחד שנכון להגיד עליי זה שאני חביב.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22 ינואר 2015, 22:37

סמל אישי של המשתמש

טירון

טירון
קיבל לייק: 1 פעמים
הדמות הראשית: Myl

Beefycake כתב:
אם יש משהו אחד שנכון להגיד עליי זה שאני חביב.

החביב עליי ביותר.
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 15 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה