Main Forum PvE PvP Guides AddOns Lore Gallery

עכשיו 18 פברואר 2018, 03:30

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


החיפוש הניב 7 תוצאות

מחבר הודעה

 עבור לפורום   עבור לדיון

 נושא ההודעה: הנזיר
פורסם: 28 נובמבר 2012, 20:11 

שלום, כאן אינדלוורן עם הסבר קצר על הדמות החדשה שהגיעה אלינו בהרחבה האחרונה, הנזיר. (הערה: מדריך זה נכתב בסגנון הכתיבה של נוני במדריך "הסבר למתחילים על הקלאסים השונים", שניתן למצוא כאן )
הנזיר הוא דמות חדשה יחסית בWoW, אשר התווספה בהרחבה האחרונה, MoP, ומבוססת על גרימת נזק בקפא"פ ועל הילינג. המונק יכול לשחק בשלושה תפקידים: Tank, Healer ו-Melee DPS. המונק מבוסס על נקודות הדומות לנקודות הקומבו של הנוכל ולנקודות הקודש של הפאלאדין, ונקראות "צ'י". הנזיר יוצר נקודות צ'י בעזרת יכולות כגון Jab (שעושה נזק ויוצרת 2 נקודות צ'י) ומוציא אותן בעזרת יכולות כגון Tiger Palm .
יתרונותיו של הנזיר:
• יכול לתקוף מספר מטרות בו זמנית
• יכול להשתמש במגוון רחב של נשק, כגון חרבות, גרזנים, Fist Weapons וכו'
• קלאס היברידי: הוא יכול להיות טנק, הילר וDPS
חסרונותיו של הנזיר:
• לא יכול להשתמש במגנים
• לא יכול ללבוש שריונות Mail ו- Plate
• תלוי באנרג'י/מאנה (אנרג'י אצל הווינדווקר ומאנה אצל הברוומאסטר והמיסטוויוור).
תחומי כשרונות הנזיר:
Brewmaster (אדון הרקיחות): הברומאסטר הוא הטנק, שיכול להשתמש ברקיחות כדי לגרום לאויביו להשתכר ולאבד שליטה, ואפילו לגרום להם לעשות נזק לעצמם. הוא לא משתמש בכוחה של שום רוח.
Mistweaver (טווה הערפילים): המיסטוויוור הוא ההילר, אשר לחשיו "זורמים" בכל הקרב ומרפאים כמה שחקנים בו זמנית. המיסטוויוור גם משתמש בסוגים שונים של תה אשר מחדשים את המאנה שלו או מחזקים את יכולות הריפוי שלו. הוא משתמש בכוחו של רוח נחש הירקן .
Windwalker (צועד הרוח): הווינדווקר הוא הMelee DPS, שתפקידו הוא לעשות נזק, וכמה שיותר. הוא משתמש בכוחו של רוח הנמר הלבן .

 עבור לפורום   עבור לדיון

פורסם: 18 דצמבר 2012, 14:16 

אני חייב לציין שהעוינות והקנאה האלה בין אחים משעשעות :-)
כואב לו הלב שאחיו קיבל איזו חיה מטופשת מבלי לטרוח עליה... נו באמת.

Sent from my Galaxy S3 using Tapatalk 2

 עבור לפורום   עבור לדיון

 נושא ההודעה: Re: OT: שאלה בקשר ל tapatalk
פורסם: 01 ינואר 2013, 07:18 

זה בגלל גודל השורות... תראה שאם תטה את המכשיר שלך על הצד, השורות יארכו וחלק מן הבעייה תסתדר...
ככה זה כשהולכים נגד כל העולם וכותבים מימין לשמאל...

 עבור לפורום   עבור לדיון

פורסם: 01 אוקטובר 2012, 03:56 

שלום כולם וברוכים הבאים למדריך החדש לשאדו פריסט שמותאם לWarlords of Draenor.
המון שינויים לקלאס כמו שרובכם שמתם לב, בעיקר מההרחבה הקודמת.
בעבר שאדו פריסטים היו קלאס מצויין בכל מה שקשור למולטידוטינג על שתי מטרות ומעלה אבל הנזק של מטרה אחת תמיד היה נמוך יותר מקלאסים אחרים.
הטאלנטים שלנו, למרות שהיו נפלאים לאורך ההרחבה MOP ולמרות שהיו רגעים בהם בחירה הייתה באמת דבר רלוונטי, בסופו של דבר נחו על כמה בחירות קטנות לאורך הדרך ובליזארד לא כל כך היו מרוצים מהעניין.
אז בליזארד החליטו לשנות את הקלאס שלנו ולתת לו מייקאובר מאוד משמעותי.
ההבדל העיקרי בין היום למה שהיה הוא שהטאלנטים של רמה 100 שלנו משנים את הצורת משחק שלנו לחלוטין.
אנחנו מדברים על 3 ספקים שונים בתוך שאדו שלכל אחד יש יתרונות וחסרונות ובעצם יש לנו עכשיו בחירה בתור פריסטים באיזה סטאטים נרצה להתמקד ואיזה סגנון משחק מתאים לנו יותר.

http://imageshack.us/a/img716/9505/priestc.jpg

בואו נתחיל לדבר על המאסטרי שלנו. בעבר המאסטרי שלנו נתן לנו סיכוי להכפיל את הנזק של הדוטים שלנו, כלומר, ככל שיש יותר מאסטרי יש יותר סיכוי שהדוטים שלנו יתנו שני טיקים במקום אחד.
זו נחלת העבר וכרגע עברנו למאסטרי שמגדיל באופן ישיר את הנזק שלנו על מטרה אחת. הקסמים mind blast , mind spike וגם
mind flay עושים יותר נזק ככל שיש לנו יותר מאסטרי. בנוסף כדי שמאסטרי יהיה טוב גם לקרבות עם הרבה מובים שלא נוח לעשות עליהם מולטידוט אז גם mind sear מקבל בונוס לנזק דרך מאסטרי.

בנוסף לזה שינו את הדרך בה דוטים עובדים לחלוטין וכדאי לשים על זה דגש ולהבין את זה כמה שיותר מהר.
דבר ראשון, אין יותר Breakpoints להייסט ודבר שני, אין יותר Snapshotting.
הסיבה לזה שאין יותר Breakpoints היא כי בלי Reforging, להגיע למדרגות הייסט יהיה סיוט ובליזארד זיהו את הבעיה בזמן. הסיבה לזה שאין יותר Snapshotting היא כי היכולת לעשות Snapshot כמו שצריך היא מה שהבדילה פריסטים מעולים מפריסטים גרועים. זה דרש הרבה יותר מדי סקיל ובליזארד החליטו לשנות את הskill gap. אין טעם להתווכח עם זה, אלא רק לזרום עם זה.
מה שקורה עכשיו זה שיש partial ticks שזה לא מעניין אותנו באמת, אנחנו לא מכוונים יותר למדרגות הייסט ולכן אני לא אסביר את העניין הזה בפירוט, אם יהיה עניין להסברים בתגובות אני אפתח את הנושא הזה.
דבר נוסף ששינו בדוטים זה שנתנו לכל הקלאסים את האופציה לחדש דוטים בצורה יותר נוחה.
בעבר, אם הייתם מחדשים דוט בכל זמן שהוא לא בטיק האחרון, זה היה איבוד DPS אלא אם יכלתם לעשות סוג של Snapshot. היום, אפשר לחדש כל DOT כשהוא מתחת ל30% וזה לא יהיה איבוד נזק בכלל.
כלומר, אם SWP מחזיק 18 שניות, אני יכול לחדש אותו כשנשארו לו פחות מ5.5 שניות (עיגלתי את המספר, בפועל זה 5.4 שניות) מבלי לאבד נזק. זה משמעותי כי זה נותן לנו אופציה לסיים קאסטים ולתכנן יותר טוב את הנזק שלנו לאורך קרבות ארוכים.

הכירו לנו סטאט חדש, Multistrike , הסטאט הזה נותן לנו סיכוי שכל התקפה שלנו תשגר עוד התקפה זהה שתעשה 33% נזק מהערך של ההתקפה המקורית. זה יכול לקרות עד פעמיים על אותה התקפה.
הכירו גם versatility אבל זה יותר סטאט של PVP ואני לא אדבר עליו פה. אני רק אגיד שהוא לא סטאט שמזיק בשום צורה, פשוט הוא גם לא נמצא גבוה בשום ספק שלנו אז אין טעם לדבר עליו לעומק. שוב, אם תהיה התעניינות נפתח אותו לדיון בתגובות.

אוקיי, אז בואו נדבר על הטאלנטים שלנו.

Tier 1 - defensive Cooldown

Desperate Prayer יחזיר לנו 22% מהחיים שלנו. cooldown של 2 דקות, צריך להפעיל אותו. מצויין בקרבות שאנחנו יודעים שמגיע נזק שאחריו אנחנו צריכים לרפא את עצמנו מהר.
Angelic Bulwark כשהתקפה מורידה אותנו מתחת ל30% מהחיים שלנו, נקבל מגן שווה ערך ל15% מהחיים שלנו למשך 20 שניות. זה קורה אוטומטי, לא דורש מאיתנו GCD ולא דורש מחשבה. קורה אחת ל90 שניות. מצויין לקרבות בהם יש נזק קבוע ואנחנו נדרשים לשים לב להמון דברים ככה שלהוריד מהראש את השימוש בDP יעזור לנו משמעותית.

Spectral Guise אופציה להכנס לסוג של Stealth להשאיר שיבוט מאחורנו שיחזיק 3 מכות, אחרי זה, הוא יעלם ויחשוף אותנו. הStealth ימשך 6 שניות או עד שהשיבוט שלנו יעלם כי הוא קיבל 3 מכות מכל דבר.
זה בלי ספק הטאלנט האהוב עליי מכמה סיבות.
1. הקולדאון שלו נמוך משמעותית מהשניים האחרים.
2. למרות שהוא לא מחזיר לנו חיים, הוא יוריד מאיתנו מטרה במידה ובוס או מפלצת החליטה להתמקד עלינו. למשל אם בוס מכוון עלינו יכולת ונשתמש בזה, הוא יפסיק להשתמש ביכולת לחלוטין. אותו דבר אם רודפת אחרינו איזה קרן או איזה משהו אחר.
3. במידה ואתם אוכלים wipe מאיזה בוס או חבורה של מובים, אפשר להשתמש בטאלנט הזה כדי להעלם ולהשאר בחיים.

Tier 2 - speed movemnt

Body and Soul כל פעם שנשתמש ב Power Word: Shield או ב Leap of Faith מהירות התנועה שלנו תגדל ב 60% למשך 4 שניות. מצויין לסיטואציות בהן אנחנו רוצים לזוז מהר לזמן קצר עם מינימום GCD.
Phantasm כל פעם שנשתמש ב Fade אז נאבד כל דיבאף שהאט אותנו ואי אפשר יהיה להאט את מהירות התזוזה שלנו ל5 שניות הבאות. נחמד מאוד לPVP, פחות פרקטי בPVE.

Angelic Feather יזמן נוצה לאיזור שלנו, מטרה ידידותית שתיגע בנוצה הזו תקבל בונוס של 60 אחוז למהירות שלה למשך 6 שניות. אפשר לזמן עד 3 נוצות במקביל ולוקח לכל נוצה 10 שניות להתחדש. זה מה שאני משתמש בו בצורה קבועה, המהירות תנועה המצטברת מגיעה ל60% למשך כ36 שניות. החסרון המשמעותי של הטאלנט הזה הוא העובדה שהוא דורש יחסית הרבה GCD בשביל להשתמש בו לאורך הרבה זמן. אבל מצד שני, מהירות תנועה כזו זה לא משהו שיש לכל קלאס.

Tier 3 DPS

Surge of Darkness יש ל Vampiric touch וגם ל Devouring plague סיכוי של 10% לתת לנו Mind spike בלי צורך לעשות Cast, שעושה 50% יותר נזק. אנחנו יכולים לצבור 3 סטאקים של הבאף הזה (עד 3 כאלו רצופים). טאלנט מעולה בקרבות שיש בהן כמה מטרות ודורשים הרבה תנועה. מומלץ לצבור סטאקים לפני השלב של התנועה, ככה אפשר להמשיך לעשות נזק גם בתנועה למשך מעט זמן. כל ה mind spikes שנשתמש בהם דרך הבאפ הזה לא ינקו את הדוטים שלנו מהמטרה.
mindbender מחליף את ה Shadowfiend שלנו, מחזק אותו ונותן לנו להשתמש בו פעם בדקה במקום פעם בשלוש דקות. מעולה בקרבות תנועה כבדים מאוד ואם יש שלבים בהם צריך Burst גדול לעיתים תכופות. עובד מצויין גם בקטע של נגעת נסעת, מזמנים אותו אחת לדקה והוא עושה נזק בלי שממש נצטרך לשלוט בו יותר מדי.

Insanity המועדף עליי כרגע רוב הזמן, מחליף את ה Mind flay שלנו בInsanity, עושה כפול נזק מ Mind flay . ההבדל המשמעותי בין מה שהוא עכשיו למה שהוא היה בMOP הוא שכל פעם שאנחנו מבזבזים Orbs אנחנו מקבלים על עצמנו את הבאף הזה שמחזיק עלינו כתלות בהייסט שלנו, ככל שיש לנו יותר הייסט, ככה הוא יחזיק פחות זמן! זה אומר שאם אנחנו צריכים להשתמש למשל ב Psychic Horror אנחנו עדיין נקבל Insanity ולא נאבד המון נזק. יכול להיות יעיל גם בPVP.

Tier 4 - CC

השינויים בטיר הזה מגוחכים והפכו אותו לטיר חצי מיותר לטעמי... אני לא רואה טעם לדבר עליו יותר מדי יותר אז אני רק אזכיר את הקסמים שבו.

Void Tendrils מחזיק עד 5 מטרות במקום. נשבר כשעושים לזה נזק. היה פעם טאלנט נפלא, היום הוא דיי פח.
Psychic Scream מכניס עד 5 מטרות לfear. היה פעם Baseline בשביל פריסטים, היום זה טאלנט עם CD של 45 שניות במקום מה שהיה פעם 30... בעבר זה היה CD ארוך, בליזארד החליטו שצריך יותר CD כי פריסטים זה לא קלאס שצריך CC מסתבר, אנחנו לא רוצים שהם יהיו שימושיים בתכנים בהם אשכרה צריך לעשות CC. (כן, זה מרגיז אותי)
Dominate Mind שולט ביצור שאתם בוחרים. נחמד לסיטואציות בהן יש איזה MOB עם יכולת ממש חזקה שאתם יכולים לקחת. דיי חסר תועלת ברוב הסיטואציות כי זה מחייב אתכם לעמוד במקום ולעשות channeling מה שאומר שאם נופל עליכם איזה אש או כל דבר כזה, אתם חייבים לבטל את הקסם הזה ולזוז. בנוסף לזה אתם לא יכולים לעשות שום דבר אחר בזמן הCC הזה ככה שזה עובד CC כפול. גם עליכם וגם על המוב. טאלנט פח כבר מMOP.

Tier 5 DPS Bonus

power infusion נותן לנו בונוס של 25% להייסט למשך 20 שניות. מצויין לסיטואציות שאנחנו צריכים ברסט מהיר בזמנים קבועים. היום הוא לא טאלנט נפלא כמו בעבר, אבל הוא עדיין לא נורא ואיום.
Shadowy Insight ל SW:P ול Mind spike יש סיכוי לרסט את הקולדאון של Mind blast ולהפוך אותו לInstant. טאלנט נחמד מאוד בסיטואציות מסויימות, פחות שימושי כרגע בPVE אבל מעולה לPVP. אם רוצים להשתמש בו בPVE מומלץ לפחות כמה מטרות (2 ומעלה) אחרת הוא לא שווה את זה.

Twist of Fate כשעושים נזק למטרה מתחת ל35% אנחנו מקבלים בונוס של 15% לנזק.
נכון להיום זה הטאלנט שאנחנו צריכים לקחת לPVE כמעט בכל סיטואציה. אם יש הרבה מובים זה נכון ש Shadowy Insight יהיה נחמד, אבל הרבה מובים מתים מהר בדרך כלל וזה אומר שאפשר להחזיק את הבאף של TOF יותר זמן. זה בונוס ענק לנזק ואני ממליץ.

tier 6 AoE bonus -

הטיר הזה עבר שינוי גם כן, בעבר הוא היה מדהים בגלל שהקסמים האלו היו מרפאים ועושים נזק במקביל, כך שלמשל אם יש לכם 3 פריסטים בקבוצה והם כולם משתמשים בHalo בזמן, אתם יכולים הייתם להרים את כל הרייד כמעט ל100%. היום הקסמים האלו עושים רק נזק כשאתם בספק של שאדו. ולכן הם איבדו קצת מהערך המוסף שלהם לדעתי. עוד פגיעה בקלאס שלנו.

Cascade משגר שפריץ צללים על מטרה. השפריץ יתחלק ל2 כשהוא יפגע בה וה2 שפריצונים ילכו למטרות רחוקות יותר, וגם הן יתחלקו וכן הלאה. מתחלק 4 פעמים. קסם מעולה בסיטואציות בהן יש הרבה מובים שנמצאים במקומות מרוחקים אחד מהשני. קסם על הפנים אם זה לא המצב.
Divine Star שולח כדור צללים קדימה שעושה נזק בהלוך ואז בחזור. הוא מגיע עד 24 יארד . מצויין לסיטואציות בהן אנחנו חייבים להיות בסטאק על הבוס או בקרבות עם הרבה תנועה.
Halo גל של צללים שיוצא מאיתנו ומגיע עד 30 יארד. עושה נזק שמתגבר ככל שהמטרה רחוקה יותר כשהמקסימום מגיע מ25 יארד עד 30.
זה קסם מדהים שעושה המון נזק, אבל הCD שלו ארוך, הטווח שלו ארוך מאוד והוא עלול למשוך המון מפלצות מיותרות אם לא משתמשים בו נכון. חובה להשתמש באדאון Halo pro איתו או בrange check שיש בWeak auras כדי לנצל אותו כמו שצריך.

Tier 7 - Game Changers

- הטיר הזה בעצם מחליט על סגנון המשחק שלכם בתור שאדו פריסט, כל טאלנט פה ישפיע על הבחירות של הגליפים שלכם, האינצ'נטים, האבנים והציוד שלכם. לכל טאלנט יש סגנון משחק שונה וצריך לבחור בקפידה. בנוסף כדאי לדעת איזה מהם רלוונטיים כרגע ואיזה לא.

Clarity of Power הטאלנט הזה עושה שMind spike, Shadow word: Death וגם Mind Sear יעשו 40% יותר נזק למטרות שאין עליהן SWP או VT. בנוסף הוא מוריד את הCD של Mind blast ב3 שניות.
הטאלנט הזה הופך את הסגנון משחק שלנו להיות דומה לזה של Arcane Mage הרבה יותר מאשר Affliction warlock. הספק הזה מאוד חזק בקרבות בהם יש לנו רק מטרה אחת והדבר היחיד שדרוש לדעת בו זה איך לעשות Dot Weaving נכון. מומלץ מאוד לפריסטים מתחילים שלא שולטים עדיין טוב בMultidot tracking.
הטאלנטים שאנחנו נבחר עם בנייה של COP הם:
Insanity ו Twist of Fate ב90% מהזמן. לעיתים רחוקות מאוד יהיה שווה להחליף לPower Infusion.

Void Entropy מוסיף לנו דוט חדש שעולה 3 אורבים, הוא יעשה נזק למשך דקה כל 3 שניות. כל פעם שנשתמש בDevouring plague על מטרה שיש עליה Void Entropy זה ירענן את הדוט המקורי ל60 שניות.
על הנייר הטאלנט הזה מדהים, עוד דוט, מחזיק הרבה זמן, לא דורש יותר מדי, הרבה נזק. בפועל, הוא לא שווה כרגע יותר מדי והסבירות הגבוהה היא שהוא יקבל באף משמעותי בפאץ' הבא בדיוק כמו שInsanity קיבל בזמנו.

Auspicious Spirits כל פעם שאחד מהShadowy Appirations שלנו יגע במטרה, אנחנו נקבל shadow orb.
נכון להיום זה הטאלנט החזק ביותר של פריסטים ברמת ציוד גבוהה. זה ספק שבנוי על קריט מאוד גבוה ומתגמל במיוחד בקרבות בהם יש הרבה מטרות.
הוא הכי מזכיר את הסגנון משחק הישן של פריסטים לפני WOD, אבל צריך איתו crit בשביל שיהיה אפקטיבי. אחרת הוא פשוט לא יעיל כל כך.

Stat weights.
אני אתמקד מרגע זה רק בבניות של AS או COP כי הם קובעים את מה שאנחנו צריכים בעצם.
COP:
Intellect> Haste >Multistrike >Crit >Mastery >Versatility.
שימו לב!
באתרים כמו Noxxic יהיה כתוב שMastery נמצא גבוה מעל. זה לא נכון. הסימולציות לא משקרות. Haste הוא הפקטור הכי רציני שלנו כי הוא מחליט בדיוק כמה Mind spikes אנחנו מצליחים לדחוף בין Mind blast אחד לשני ועם Haste גבוה אנחנו יכולים להכניס יותר טיקים של insanity.
בנוסף ככל שהרמת ציוד שלכם תעלה, ככה הערך של מאסטרי ירד. מאוד חשוב לא ליפול למלכודת הזו ולעשות Stack למאסטרי.
אנחנו נרצה לשים איפה שאנחנו יכולים Haste.
גם באינצ'נטים שלנו, גם באוכל שאנחנו לוקחים לריידים.
וכמובן בכל חור של אבנים שיהיה לנו בציוד אנחנו נדחוף Greater Haste Taladite
הדבר היחיד שאנחנו לא ניקח כרגע בהייסט זה האינצ'נט לנשק שבמקרה הזה אנחנו נעדיף
Mark of the Thunderlord

AS:
Intellect> Crit >Haste >Multistrike >Versatility > Mastery.
לא מפתיע במיוחד, כבר אמרנו שקריט ישחק פה משקל רציני.
אנחנו ניקח אינצ'נטים של קריט, אוכל של קריט, נשים על כל הציוד שלנו אבנים מהסוג הזה: greater critical strike taladite
בקשר לאינצ'נט על הנשק אנחנו כמובן ניקח את Mark of the Thunderlord


רוטציות:
שני הספקים עובדים על פי רשימה של עדיפויות

COP:
מטרה אחת מעל 20%
אם יש לנו 4 אורבים אנחנו נשתמש ב MB ונתחיל סדרה של Dot Weaving עד שנגיע ל0 Orbs.
אם יש לנו פחות מ3 אורבים:אנחנו נשתמש ב MB כל פעם שהוא יוצא מCD וב MiS כל עוד MB נמצא בCD.
אם יש לנו 3 אורבים: נשתמש ב MB , אז נשתמש ב MiS פעם אחת בלבד, ונתחיל Dot Weaving, אבל לפני שנשתמש ב DP אנחנו נכניס עוד MB אחד כדי להגיע ל5 אורבים.

מטרה אחת מתחת ל20%:
לדחוף SW:D מתי שרק אפשר ולהמשיך ברוטציה ממקודם.

אם יש בין 2-3 מטרות:
שמים SWP ו VT על שתי המטרות, משאירים את המטרה הראשית נקייה ומשתמשים ברוטציה של מטרה 1 שרשומה למעלה.

אם יש 4 מטרות ומעלה:
להשתמש ב MB על CD, כל פעם שמגיעים ל3 אורבים להשתמש ב DP , ולהשתמש ב Mind sear .

חשוב!!! :
מה זה Dot Weaving או Shadow Weaving
זה בעצם לשים על המטרה SWP , VT , DP ולהשתמש ב Insanity y. להשתמש ב MB בכל CD אפשרי.
אם אנחנו שמים על מטרה SWP + VT כשיש לנו 4 orbs ומשתמשים אז ב MB ואז שמים DP ועושים Insanity , הבאף של Insanity יגמר בדיוק כש Mind blast יצא מCD, אנחנו משתמשים בו שוב, שמים שוב DP על המטרה, ושוב יש לנו 2 Insanity . ברגע שנסיים עם זה, SWP וגם VT נופלים מהמטרה ו Mind spike יעשה למטרה יותר נזק שוב.
dot weaving זה משהו שצריך להתאמן עליו עד שהוא הופך למן משהו שעושים מתוך שינה. זה יגדיל את הנזק שלכם משמעותית אם תוכלו לעשות את זה כמו שצריך. ההבדלים היום בין פריסטים טובים למעולים זה בDot weaving בספק הזה....

AS:
על מטרה אחת:
שמרו SWP ו VT על המטרה כל הזמן.
אם יש לכם 3 אורבים תשתמשו ב DP .
אם אתם יכולים להשתמש ב SW:D תשתמשו בו.
אם אתם יכולים להשתמש ב Mind Blast תשתמשו בו.
אם אין לכם MB מוכן, יש דוטים על המטרה, היא מעל 20% או SW:D בקולדאון, תשתמשו ב Mind flay .
הרעיון בספק הזה הוא לבזבז כמה שיותר אורבים וכל הזמן להיות מתחת ל3 כי אתם פחות שולטים בקצב שהם מגיעים.
לצורך העניין, עם מספיק קריט, אפשר להגיע למצב ש DP נמצא על המטרה רוב הקרב.

בין 2-3 מטרות
תשמרו VT רק על מטרה אחת היא המטרה הראשית שלכם. על השאר זרקו פשוט SWP .
על המטרה הראשית להשתמש ברוטציה של מטרה אחת.


4 מטרות ומעלה:
זרקו SWP על עד 4 מטרות.
כל פעם שיש לכם 3 אורבים לזרוק DP .
אם אין לכם אורבים, לעשות Mind sear .


בשני הספקים:

Shadowfiend כשיש לכם Proc של Intellect.
Halo on cooldown.

 עבור לפורום   עבור לדיון

 נושא ההודעה: Re: Halo של הפריסטים
פורסם: 03 ינואר 2013, 18:00 

הוא לא מזייף. הוא עושה נזק כמו שצריך והנזק המקסימלי נמצא בין 25-30. halo pro עובד מצויין

 עבור לפורום   עבור לדיון

 נושא ההודעה: Re: צריך עזרה דחוף1!!!!!!
פורסם: 15 ינואר 2013, 23:38 

תתכונן לשלל תגובות ציניות, לא עוזרות, ללא ביקורת בונה.
כיאה לפורום.

אהלן יותם,
חבל לי שזה מה שאתה חושב על הפורום.
כן, יש פה הרבה תגובות ציניות, אבל כן מנסים לעזור. תסלח לי אם לי אישית קשה לקבל כותרות כמו "אהלן עזרה!!!111אחדאחד !!! <הכנס הרבה סימני קריאה פה> !!! אורקים שליטאאא!!!1111211#@$%@#$@#$@%@%@#@#$!" , אבל כותרות ענייניות והתנסחות נכונה זה אחלה של דבר, וחבל שלא משתמשים בו. קצת קשה לקחת משתמשים כאלו ברצינות.

לפותח הדיון,
בהרבה "מחנות" שמפוזרות בפנדריה יש סוחרים שמתחת לשם שלהם כתוב "Adventuring supplies" שמוכרים ציוד ירוק שרלוונטי לרמה של האיזור (לדוגמא בValley of four winds בHalfhill , הנה לינק:
http://www.wowhead.com/npc=59583/trader-jambeezi ) , אני כמעט בטוח שראיתי גם סוחר שמוכר לרמה 87 אבל כרגע תסתפק בזה עד שתמצא. אתה יכול לחפש גם בגוגל.

בהצלחה.

עריכה:
יש בתגובות ללינק ששמתי לך בתגובה הראשונה רשימה של כל הסוחרים.

 עבור לפורום   עבור לדיון

פורסם: 01 אפריל 2013, 15:05 

פרק 13

התחושה הקשה מכל היא המוות. המחשבה שריחפה לה , לפחות לזמן מה, וגרמה לאמונה העצמית שלו, שהמוות אכן קרוב. הוא באמת האמין בזה. בכל מאודו. בכל ליבו. יתרה מכך, הוא ידע זאת. אך הכאב, כמו גם הסליחה ,מכפרת על הכל.
באותו הרגע. באותה השנייה בה ראשו הסתחרר ועיניו נעצמו ונפקחו לסירוגין, כאשר הפיצוץ הבזיק בקול רם, וגור חזר לעולם, אז הוא הבין. אז הוא ידע. ואז, הוא נכנס לעולם האחר. העולם שלהם.
היה זה מחזה אימתי, חש בתוכו הגמד. מעשה שיסופר רבות עליו בסיפורי האגדו, אם איי פעם יוכלו להעביר זאת כמורשת, לדור הבא. מורשת שתחקק, אם יצליחו כמובן, מורשת על הצלת העולם, והבסתו של גור. אך הוא לא יהיה שם, ידע. המוות בא לקחתו. חברתו של השאמאן חסרה לו. הבין. שיערו הלבן, השופע, מתנופף לו ברוח הערבים. מעולם לא שאל אותו לגבי השיער. חשב. האם הוא נולד איתו? או שאולי זוהי מחלה מולדת שהתרחשה בילדותו. מעולם לא חשב על זה. כעת הצטער.
גם חברתו של הכהן הקשקשן נדמתה כמחזה רחוק כעת . הוא דמיין את פניו העגולות ומלאות ההומור של הכהן, מחייכות בהנאה בעודו מביט בננסית. אח.. נטאביט. הננסית זהובת השיער ומלאת החן. לעולם לא יזכה להשתגר דרך קסמייה הלא מדוייקים שוב. כמה היה הרוצה. והלוחם? הצייד? הדרואיד? כן...גם חברתם תחסר לו בעולם הבא. חברים. מעולם לא חשב שיהיה לו כאלה. האם ינדוד כרוח? או שאולי נפשו הייגעה תמצא את הנחלה בארצות השממה. הוא דמיין את הפונדק האהוב עליו. מעולם לא יקח את הפלאדין לשם, כמו שהבטיח איי שם בעבר, כשעוד שתו לשוכרה בפונדק בראמקאהן. אכן, הימים האלו יחסרו לו. החברים הללו יחסרו לו. החברים. עצם ההבנה, הכאיבה לו אף יותר מן הכאב שבמוות. היו לו חברים. והוא אכזב אותם. הוא אכזב את כולם.
דמעה בודדת זלגה לה לאיטה מעיינו, משאירה שובל רטוב על פניו.
יד רכה ליטפה את לחיו. ידה רכה וחמה. מנגבת את הדמעות. יד של אמא.
הוא הרים את עיניו באיטיות, והביט בדמות. שערה היה שופע. ועיניה חמות. הוא לא יכל לעמוד את גילה, שכן כמו שלא ניתן למדוד את גיל הרוח, כך גם גילה היה נצחי כמו שהיה מופלג. היא הייתה גמדה, כמו גם ננסית. אך גבוהה כבת אדם, בעלת אוזניים כשל אלף. ברגע שהרים מבטו אל פניה שוב, היו דומות הם לפני טרול או אולי אורק. משתנה ללא קץ, הביטה היא בפניו.
"מי את?" לחש קלות. היא חייכה ואחזה בידו ברכות. כוחו החל חוזר אליו.
"האינך מזהה? בני...." תשובתה הדהדה בחלל הרחב. באין-סוף ששרר מסביב
"אם כל חי..." לחש ונשימתה הדהדה את התשובה. "כך הייתי נראית בתחילת כל הדברים.."
"תחילת כל הדברים?" לחש מתקשה לחבר מחשבות בראשו לנוכח יופייה.
"....בתחילה היה רק גור....." לחשה כמדקלמת, ורותח הביט בה מהופנט "ולאחריו, כל הדברים. אם ישכילו. ולכשיילך...ישארו הכל.... וידם הוא." לחישתה נשמע ברקע הלבן. והאין סוף התקווץ למראה האם המהלכת בו.
הגמד הביט בה ומוחו נדם. לפתע הוא התעורר ממחשבתו, התנער קלות וראה את האם לידו. "החלמת חלום?"
"סיוט" לחש. "ואני חושש שהוא הפך למציאות."
פניה היו מוטרדות מעט, אך עד מהרה חייכה חיוך מרגיע. "ומדוע שתחשוב כך רות'ח, קוטל מלך השדים. אגדתך מסופרת זה מכבר. האחד שהרג את השד הגדול. אך השדים אינם יותר מאשר מהות הרוע. ועם רוע, כמו עם פחד מן החושך, ניתן להתמודד." היא חייכה לעברו ושערה הארוך והבוהק התנודד לעומתו.
"אך איך מתמודדים עם יצור כגור? יצור שמכיל את הכל מהכל?" הרוצח התבונן בה וקמטי דאגה נכרו על פניו.
היא, לעומתו, בקלילות אופיינת לטיטאנית, חייכה לעברו וקרבה את פנייה לפניו.
"בדרך היחידה בה ניתן לעשות זאת. להרוס את הכלי"
"הכלי?" לחש. והיא הנהנה. "הגיע הזמן, רות'ח הצעיר, שתבין את הכל."
אצבעה הארוכה, העדינה, נגעה במצחו והוא הרגיש חום קל, שהתפשט אט אט בכל גופו, ואז, בן רגע, הוא כבר לא היה שם.

http://www.wowpedia.org/images/0/0b/BlessingoftheNaaru.jpg

גרניאריין. כפר קטן במערב קלימדור. 300 שנה קודם לכן.

אם חשב הדרניי חמור הסבר, שהסופה תשכח ולו במעט, טעה טעות חמורה. ככל שהתקדם, כך גברה עוצמתה של הסערה, וטיפות הגשם התרבו.
"החזיקי מעמד נאבריה" לחש נבימן והחל צועד במהירות. הדרניי החסון, אשר כתפיו העבותות היו גדולות כבולי עצים, התקדם בצעדי ענק, ספק גורר ספק מושך, את עגלת האל'ק אחריו. הפילה הגדולה, אשר מתה מהמסע הממושך והקודר שבעלייה הכתיב, נירקבה כעת בצידי הדרך או לבטח נאכלה כבר על ידי אוכלי הנבלות.
אך לנבימן לא היה הזמן להרהר בכך. לא היה לו זמן להתאבל על החיה הנאמנה.
מרחוק, החל מזהה הדרניי הגבוה, את אורות הכפר.
"כמעט הגענו אליו" לחש לדרניית, שישבה בתוך העגלה, אוחזת בבטנה התפוחה.
"מהר...." לחשה בקול תשוש ומלא כאב.
נבימן, הגביר את קצב צעדיו עד כי ניתן היה לחשוב שרץ הוא, מדלג בין השבילים המרותשים, ונלחם ברוח העזה.
הוא צעד לארוכו של הכפר, עד שהגיע לבקתה הצפונית, המבודדת והמרוחקת ביותר.
אז, חבט הוא על הדלת בעוצמה. "מי שם?" זעק קול מבפנים. "אנו מבקשים עזרה. בבקשה" הדחיפות שבקולו הלחיצה את הזר, שפתח את הדלת והביט בזוג במבט עוין. "אינני עוזר" הוא הביט בבטנה התפוחה של הדרניית, "או כהן. חפשו עזרה במקום אחר." הדלת החלה נסגרת ואז לחש נבימן. "בבקשה אין לנו מקום אחר ללכת אליו" דבר כלשהו במבע פניו של הדרניי שכנע את האדם הזקן, שפתח את הדלת. "בסדר אם כך. הכנסו מהר".
הם נכנסו והאיש סגר אחריו את הדלת, ולאחר מכן נעל את בריחה.
"הניח אותה שם" הנחה אותו הזר ונבימן מיאן לציית.
"יש לה מיחושים וכאבים ו...." החל לומר אך הזר קטע אותו במבט יהיר. הוא ליטף את בטנה הטפוחה של נאבריה ולחש "לפחות בן שמונה ירחים, אולי תשעה, ליבו אינו יציב. נשימותיו כבדות. לצערי אם לא נוציא אותו עכשיו לאוויר העולם, לא ישרוד. ואלי אף כך נעשה לו חסד. ילד זה יוולד חולה. נכה, בעל מום." אמר ומעט הצבע שהיה בפניו של נבימן נעלם כלא היה.
הוא שקל את דברי הזר. "אבל זה ילדנו...." אמר והזקן הנהן בעצבות גלויה.
"נבימן," לחשה נאבריה "אהובי, אני רוצה אותו. אני אקבל אותו עם כל פגם. רק שיהיה איתי" הדרניי החסון, עובד האדמה, הביט באשתו והנהנן. "אנחנו מסכימים. עשה ככל שתוכל אדוני"
הזר הנהן. וחכך את ידיו. ואז לחש לנאבריה "זה לא יהיה נעים" והחל לעבוד...
התינוק מיאן לצאת, ועל אף כל עוצמתו, לא הצליח הזר למשוך אותו החוצה.
"הוא מלופף סביב טבורה" אמר "איני יכול למשוך אותו החוצה ולהשאיר אותה בחיים"
הדרניי, מזיל דמעה לחש "לא בבקשה תגרום לה לחיות, בבקשה, לשניהם"
הזקן הניד בראשו לשלילה ואמר "אין ברירה ידידי. עלייך לבחור."
"לא בבקשה, אמור לי שלא איני מסוגל," יבב האיכר ומבע של צער הופיע על פני האיש הזר.
"אולי יש אפשרות. המתן." הוא עצם את עיניו ומלמל מספר מילים, בעוד נבימן מביט בו בעיניים מקוות.
נאביריה צרחה מכאב בעת שעשה זאת, ואז, נעצמו ענייה. צרחתו קורעת הלב של נבימן נשמעה בכל האזור. כשהזקן אחז בידו, כאשר ידו השנייה אוחזת בתינוק קטן ומצווח, בעל שיערות קצרות ולבנות. "היא חיה" לחש הזר "רק מותשת.".
נבימן אחז בעובר הזעיר והתיישב ליד אשתו מלטף את ראשה. היא פקחה את ענייה והביטה בו בעיניים אוהבות. "הוא חי" אמרה "הוא חי".
נבימן הנהן באושר ואז פנה אל הזקן. "האם איי פעם אוכל לגמול לך על כך.??"
שאל בכוונה אמיתית. הזר רק חייך ואמר "יום יבוא ותגמול. יום יבוא ."
הילד הקטן בעל השיער הלבן הארוך, רץ במהירות, רודף אחרי הארנב. הארנב היה זריז, אך הזעטוט בעל השיער הלבן, היה מהיר בהרבה מבני מינו המגושמים. הדרניי הינוק, זינק מעל סלעים ועצים נפולים, במהירות שלא הייתה מביישת אלף, עד אשר עיניו לכדו את הארנב ותחרות המבטים החלה. אז בצרחה, זינקו שניהם,בעוד הדרניי הצעיר מנסה לתפוס את האנרב החמקמק בין אצבעותיו, מכשנכשל, זעק ביאוש ורוח אדירה העיפה את הארנב אשר פגע בחלקת סלעים סמוכה ונהרג.
"ארנבי הפסיד" צרח בשמחה העולל "ארנבי הפסיד" . הוא התקרב אל הארנב וקולו נסדק בראותו את פרצופו השבור של הארנב. "ארנבי ?" הוא החל בוכה בקול גדול, בצרחות כאב אמיתי, חש את הכאב של הארנב כשנשימתו פקעה מעוצמת המכה . "אל תמות ארנבי אל תמות!"
"כמו שאמרתי, כישרון רב" אמר האיש הזקן, בעל מוט העץ, שעורב מגולף בקצהו.
בין העצים, עמד האיש, ולידו דרניי קשיש, יולדריס- זעםאש , שמו, ראש מסדר-טבעת העפר, אשר הביט בילד הצעיר והנהן.
בהתקרבו אל החבורה הבחין הנער המיוחד, המבודד, בדרניי היפה, אואולה, שאהבה נפשו. הוא אינו מעיז להתקרב אלייה, משכן ידע את חברתה. הלו היא מסתובבת בחברת הקשוחים שבמתלמדי מסדר הפלאדינים של האקסודר, והיא בעצמה קוסמת מוכשרת. אז מדוע שתסתכל אל דרניי לא מוצלח, שאינו מחובר לשום מסדר, ושכנראה יהיה עובד אדמה כמו אביו?
שאמשאמן נשם בכבדות, ניגב זיעה ממצחו והסתובב. כשלפתע, יד חזקה אחזה בכתפו.
"היי כלומשאמאן" לעג לו רוג'ו, אחד ממתלמדי הפלאדינים ומנהיג החבורה. הכל צחקו, אפילו אואולה. הדרניי לבן השיער הביט בו בשנאה. "אל תקרא לי ככה רוג'ו."
הפלאדין המתלמד גיחך, והתבונן בחבריו בביטחון. "ראיתם? הכישלון אזר אומץ" הוא הסתובב לעבר שאמשאמן והמשיך בהקנטותיו. "ומה תעשה אם אני לא אפסיק? תרוץ לבכות לאמא?"
דמו של הנער בער בו. הוא חייך קלות, למרות שידע שהם רבים יותר, למרות שידע שהכל שם מיומנים ממנו, וחלקם אף גדולים ממנו בגוף, הוא הנחית אגרוף רב עוצמה על פניו של רוג'ו שנראה מופתע.
אז, החלה להתפתח התגרה. בתחילה, נלחמו שני הנערים זה בכוחו של זה, הודפים האחד את השני, בוחנים את עוצמת הזרוע. הפלאדין היה חזק יותר, גבוה יותר במקצת ושרירי יותר בצורה ניכרת, אך זעמו של הנער לבן השיער לא ידע שובע. ונראה היה שהוא מנצח. אז, התערבו ארבעת חבריו של רוג'ו ובכוחות משותפים הדפו את הנער המתפרע לאחור אוחזים בו בזרוע איתנה. רוג'ו החבול קם בזעם, ולמרות תחנוניה של אואולה, החל חובט בבטנו של שמאשאמן חסר האונים. הכאב היה נורא, אך לא כמו ההשפלה, חוסר האונים, ויותר מכל, המבט המרחם על פניה של אוהבת ליבו, אואולה. זעם בוער החל לפעפע בתוכו. אש יוקדת. עיניו החלו לבעור, ומבלי לדעת איך, מבלי לחשוב כלל, ירה הדרניי לבן השיער הלם אש לעברו של רוג'ו, הנער החל בוער, בורח מפני האש כמו גם מפני הדרניי הזועם שהביט בו בעינים לוהטות, מוכן להורגו. האחרים, מיהרו לעזוב את הנער הסורר, ולחפש מקלט מאחורי מנהיגם. הזעם אחז בו ודבר לא נתן לו להפסיק. לא תחינותיו של רוג'ו או בכייה של אואולה.
שמאשאמן הרים ידו, מתכונן, לשחרר שוב את זעמו, להוציא פורקנו החוצה, על אלה שהרעו לו כל כך במשך השנים. והלם נוצר.
אך לפני שפגע, גל אוויר חם שתף את השאמאן והעיף אותו אחורנית. נחיתתו הקשה על הרצפה, ניערה אותו מערפול החושים שאחז בו. הוא הביט הצידה וראה שההלם –אש שיצר, עף גבוה לשמיים ולא פגע באיש.
מבט מהיר הצידה הבהיר לו כיצד קרה הדבר. דרניי מבוגר עמד שם. חובש מסיכת זאב ועיניו נוצצת מבעדה.
"בוא אחריי שאמשאמן, בנו של נבימן." הוא הסתובב והחל לצעוד כשהנער הצעיר, נשרך מאחוריו.
עיניו של רות'ח נפקחו בהפתעה. אם-כל חי הביטה בו וחייכה. "שאמשאמן" הוא נראה נפעם. "ככה... הוא.... " האם הנהנה קלות. "ואמרה, עד כה הבחנת רק בשלבי ההתבגרות של השאמאן הצעיר. המשך להביט ידידי. המשך ללמוד. כי דרכו של השאמאן מצטלבת בדרכך וגורלכם נשזר הרבה לפני פגישתכם הראשונה בסטורמווינד.
הגמד נראה מופתע תחילה אך אז הנהן. "אתה מוכן, גמד קטן?"
הוא הנהן.
"אם כך, חזור, רות'ח קוטל-אדון כל השדים, לעולמו של החצי השני בעלילה שלנו. לחצי השני בחייך" ואז, בנגיעה קלה במצחו, הוא צנח שוב, לחשיכה.
השאמאן לבן השיער , צעיר בשנות העשרים לחיו בלבד, עמד על גבי עמוד אבן גדול וגשם זלעפות יורד סביבו.
"האם זה נחוץ אדון?" שאל את יולדריס- זעםאש והתבונן בו במבט נוקב.
"זה נחוץ" ענה הדרניי המבוגר. "כעת, לפי הוראותיי. אש" השאמאן הצעיר ירה הלם-אש מידו. "אוויר" כעת שיחרר גל אוויר חזק. "אדמה" האדמה רעדה מעט בעת שקסמו של שאמאשמן פגע במטרה "אש"
לאחר כמחצית השעה, הורה יולדריס לשאשאמן לרדת מהעמוד,
הוא הושיב אותו ליד המדורה, בכדי להתחמם מעט, והחל מרצה לו. "עולם הרוחות הוא עולם עשיר בנשמות. עולם הטבע. העל יענו לקריאתנו, אם נדע לבקש. "
נשימותיו של השאמאן המבוגר נעשו איטיות יותר ויותר. "הטה אוזנך לרוח, שאמשאמן, הקשב לה רוב קשב. מצא בתוכך את הכוח לאגור את האש. את העוצמה לבקש את המים. לכבד את החיים. מצא זאת ותמצא את עצמך."
השאמאן הצעיר הנהן. הוא הבין. הוא ידע. וכך, החל מדבר עם היסודות.
שאמשאמן עמד לבדו בין העצים. התרגול היה ארוך מהרגיל, ונראה כאילו נמשך ימים.
יולדריס נעלם זה מכבר, וכעת נשאר השאמאן הצעיר לבדו, עומד בחשיכה. רעש רחוק נשמע והדרניי התעלם. נשימותיו הרגועות התנו את קולות היער סביבו בעדנה רכה.
הכל דמם מלבד דוב האורסרינג שעמד מאחורי הדרניי . אך השאמאן לא ראה אותו. וכאשר ראה אותו, היה כבר מאוחר מידי. הדוב הרעב זינק לעברו, פיו מלא בריר, מזהה טרף קל ואינו מוגן.
אך השאמאן לא היה טרף קל כמו שחשב הדוב תחילה, במהירות מדהימה, זינק הנער מעל הדוב והחל פותח בריצה כשהדוב ממהר אחריו.
שאגותיו של הדוב הרעידו את היער, מרחיקות גם את האמיצה בחיות מן המרדף.
השאמאן קליל הרגליים זינק מעל גזעי עצים נפולים והביט בדוב הגדול, אשר החל סוגר את המרחק מאחוריו. במהירות, פלט קללה בשפתו, וירה "הלם" קרח לעבר רגליו של הדוב. המתקפה פגעה ברגליו של האורסרינג והאטה אותו, אך לא עצרה אותו והדוב השתחרר ממנה במהרה.
רעש של שאגת דרקון נשמע ממעליי היער ויללת זאב, אשר הסיחו את דעת השאמאן מן הדרך שמלפניו, דבר שמנע ממנו לראות את הענף הבולט אשר בו נתקל.
גלגולו נמשך מספר רגעים שלאחריהם נחבט ראשו בגזע עץ והוא החל מדמם. בנסיון נואש לעמוד על רגליו, ולפחות למות נלחם, רעד השאמאן הצעיר, והרים ידיו בהתגוננות.
בלא שליטה על גופו, רעד שאמשאמן מאימה. "יולדריס" זעק, אך השאמאן המבוגר נעלם. "אדון!"
"הצילו" צרח אך הישועה לא הגיעה. שנייה בודדת לפני שחיו הגיעו לקיצם, זינקו שני זאבי ענק מן הצללים, והחלו תוקפים את הדוב, מרחיקים אותו מהנער הפגיע. שיניהם חשופות, הילה כחולה קלילה סביבם.
הדוב המובס, נהם קלות והחל נסוג, משאיר את "הטרף" לשני הזאבים הגדולים.
השאמאן הרים את ראשו והביט בעיני הזאבים, מאמין שהחליף טורף אחד באחר.
אך הזאבים, להפתעתו, החלו מלקקים את פניו כאומרים "אל דאגה. אנחנו כאן". שאמשאמן הביט בהם וידע. הם חברים. הוא עצם את עיניו והתכרבל, כששני זאבי הענק שומרים משני צדדיו. וכך, בפעם הראשונה בחיו, היו לשאמאשמן בנו של נבימן, חברים.

****************************************************************************************
השאמאן לבן השיער הביט בגמד הקטן, הגנב, הנס על נפשו. מאחוריו, רצו להם מזיעים ומתנשפים רוג'ו וחבורתו, מנסים לשווא לתפוס את הגמד.
"עצור אותו שאמאן!" צרח הבריון והטה מבטו לגמד. "עצור אותו אדיוט הוא גנב את קמע ההגנה שאבי הביא לי!"
השאמאן הביט בו בקרירות ואז אמר "אינני מבין כיצד זאתי בעיה שלי?"
הגנב, הביט בו במבט אומר תודה, ונעלם בצללים. הפלאדין וחבורתו, לעומתו, עצרו מתנשפים והביטו בשאמאן לבן השיער, המוזר, במבטי שינאה.
"נבון! אתה יודע מה עשית?!" הוא צרח על השמאמן, אך זכרון עוצמתו הנסתרת של שאמשאמן הרתיע אותו מלעשות דבר מה נוסף. "כעת הכפר עומד ללא הגנה!!"
השאמאן חייך חיוך מלא רוע. "אם כן כדי שתספר לאביך איך נתת לגמד קטן ולא מסוכן, לגנוב לך את הקמע." הוא הניף ראשו בהתנשאות והתרחק בצעדים בטוחים.
הכפר בער, והנסיגה המסודרת בתחילה, הפכה למנוסת בהלה. בין אם רצו זאת ובין עם לא, עמדו ראשי הכפר הקטן יחסית, מול המון ענק ורב של יצורי-חרק גדולים, אשר חיסלו כל שנקרה בדרכם.
בחרבות, סכינים ואלות, ניסו תושבי הכפר לעצור את הפשיטה. כך נלחמו וכך מתו.
השאמאן, אשר בתחילת הפשיטה עוד התאמן עם זאבי הרוחות שלו ביער, הרגיש ברוחו דבר רע שקרה. הוא שינה צורתו לזאב –רוח, והחל דוהר במהירות לעבר הכפר. כשהגיע, ראה את הכפר מושמד לחלוטין. חיפוש מהיר בין הבקתות גילה את שחיפש. גופותיהם של הוריו. אביו נפל מעל אימו. מגן עליה עד נשימתו האחרונה. שניהם מתו, כמו כל תושבי הכפר. איש לא נותר בחיים. השאמאן ניגב דמעה אשר אימה לשבור את רוחו. והחל קובר את הגופות. אבלו היה כה גדול רב, כה עוצמתי, שאילו היה יכול היה מחזיר את הזמן לאחור.
לאחר כשעה של חפירה וקבורת גופות, נעצר השאמאן ליד גופת דרניי זכר צעיר, שמת כשחרב חזקה גדולה בידו. הוא התכופף ולחש "אני מצטער רוג'ו. אני מצטער כל כך."
"אם כך דרכך אמורה להיות ברורה כעת." השאמאן נעמד והסתובב, שני סכינים בידיו. מולו עמד אדם זקן. שערו הלבן היה ארוך והוא גלש עד אחוריו. בידו אחז מטה בעל ראש עורב מגולף.
"מה כוונתך?" שאל הדרניי והביט בזקן. מבטו חודר, מחפש רמז לעוינות. אך כל שראה מולו היה איש זקן ומעט כפוך. אך אם זאת היה משהוא אחר בעיניו. משהו עוצמתי.
"אתה יודע את כוונתי. לא הגנת על האנשים שהיו בהשגחתך. מותם הינו באשמתך הישירה. כעת דרך אמורה להיות ברורה." הוא לחש.
השאמאן השפיל את עיניו. "אני יודע. אני...מבין...."
הרב-מג הזקן הנהן. "יפה. כעת לך. אתה מבין מה עלייך לעשות."
השאמאן הנהן, אז, השתנה בזריזות לזאב-הרוח ופתח בריצה, למרחקים.
"אני לא מבין" רטן הגמד "איך ילדותו של השאמאן יכולה לעזור לי כאן?"
האם הביטה בו וחיוכה לא נמוג. כי השאמאן הוא גור. הגמד לא שמע את המילים. שפתיה של ארליון לא נעו. אך הוא הרגיש את המילים. הוא ידע אותם.
"אבל כיצד?" שאל והאם הביטה בו ואמרה. "כיצד? איני מבינה את טיב הקסם בו השתמש השומר כשיילד את שאמשאמן. איני מבינה גם מדוע, איפשר לגור להשתלט על גופו של העולל. מדוע חשב מדיו שבן תמותה יוכל לרסן את מזגו הרע של גדול האלים.
אך הדבר נעשה. וכעת, כל עוד השאמאן חי, ימשיך גור להתקיים. ולכן, בכדי להשמיד את גור...." אמרה אם כל חי. והגמד השלים באנחה עצובה "....עלי להשמיד את שאם".
****************************************************************************************השאמאן נעמד מול הגמד. חיוכו היה גדול ורחב, ועיניו, שבעבר היו כחולות כים, היו כעת שחורות כלילה.
"חופשי! סוף סוף!" זעק השאמאן וקולו היה עמוק במיוחד. צורם. "לאחר אלפיים שנות כליאה, אקח מה ששיך לי בזכות! את העולם!"
הגמד התאושש מעט ונעמד. "לא שאם. זה לא אתה. עצור זאת. " השאמאן הביט בו וחייך חיוך מלא שיניים. "אבל זה באמת לא השאמאן" לחש.
הוא התקרב לגמד והרים אותו בכוח על טבעי. "תלחם בו" לחש הגמד "תלחם בו, ידידי..."
גור בגופו של השאמאן חייך ואז צחק בקול אפל. בקלילות משוועות, כמו אבא המניף ילד, זרק את הגמד והטיח אותו בקיר הסמוך.
נשימתו של הגמד נעתקה מהפגיעה, אך הוא התרומם בשנית.
"אתה לא תנצח גור. שאם יביס אותך"
שוב גור/שאמשאמן צחק. "יביס אותי? הבסתי אותו כבר לפני שנים." הוא התקרב לגמד שוב מניף את ידו להנחית את המכה הסופית, כשלפתע נשמע צעקה מאחוריו. "עצור" גור הסתובב וראה מולו את מדיו.
הוא חייך חיוך רחב. "או! הרב-מג. או אולי בעצם אני צריך לקרוא לך אבא?, בהתחשב בכך שבזכותך אני חי כעת? אנא! הנח לי לנחש! באת בכדי לבקש מחילה על העולם! להודות בטעות שבשחרורי! בן אנוש נבון. אינך יותר מפיסת עץ ביחס לכוחי."
הקוסם הנהן אך מבטו היציב המשיך להתמקד בגור.
"לא מחילה על העולם גור. מחילה על נשמתך. כי אני יודע, שגם לאלים יש נשמה."
גור שאג בזעם. "נשמה? " הזעם התחלף לצחוק מטורף. מדיו הרים מטהו. "הגיע זמנך למות אדם. הגיע הזמן להוכיח שאחרי הכל הנך רק בן אדם." מדיו לחש מילות קסם. אך גם המגן שיצר נשבר לרסיסים כשגור תקף אותו בגל ההלם. מדיו הועף אחורנית, והתנגש בקיר בעוצמה, תוך כדי שהוא צורח "עכשיו גמד!". ראשו נחבט בקיר והוא התעלף.
הגמד הביט בשאמאן שחייך. "אתה מסוגל להרוג את חברך גמד?" הוא התקרב ואחז בדש בגדו של הרוצח. מניף אותו באוויר.
"המוות יהיה הקלה כה נעימה נכון רות'ח?"
גור הרים ידו. מתכוון לחסל את הגמד פעם אחת ולתמיד. אך אז, היד נעצרה.
"לא!" הוא צעק. "אתה לא תפריע לי עכשיו!" הגמד, הביט בעיניו של השאמאן. וראה את חברו. מביט בו. "עכשיו רות'ח!" צעק השאמאן בקולו.
ואז, בהסחת דעת שנוצרה, זינק הגמד לאוויר, השתמש ביכולת ההשתגרות קצרת הטווח שלו, והופיע מאחוריי השאמאן. "סליחה שאם" לחש. ונעץ את סכינו בליבו של השאמאן. בן רגע, זהר השאמאן באור לבן יונק את האור מכל החדר. "לא! " זעק גור כשהבין שסופו הגיע. השאמאן רעד ונפל על ברכיו. אז הרים את מבטו ווחייך חיוך רחב. ,"תודה רות'ח. תודה ידידי" לחש ואז נעטף שאמשאמן, בנו של נבימן, שאמאן ממסדר טבעת –העפר, באור, ונעלם. לתמיד.

http://www.top1gaming.com/wallpaper/WorldofWarcraft/christmasdwarf-1600x.jpg

כוחותיו של גור התפזרו במהרה, כשהבינו שמנהיגם הבלתי מנוצח הובס. השבטים יחד עם בני הברית, הדפו אותם ואף יצאו למתקפת רדיפה, במהלכה השמידו את רוב כוחותיו של גור.
קת'ון שנהרג על ידי הכהן העוצמתי, עטוף הצללים, ויוג-סארון שהובס על ידי הננסית בעלת עוצמת האש, וכל חיליהם נעלמו כלא היו. וכל מה שנותר מהקרב הגדול שהתרחש בפאתי סטורמווינד הוא רק זכרונות.
אך ההרוגים והפצועים סיפרו סיפורים. סיפורי גבורה. סיפורים על הקרבה.
שבוע לאחר מכן עמד הגמד במרפסת פונדק "שלושת הלילות, בפאתי העיר והביט על עבודות השיפוץ שנמשכו כל העת.
ידו החבושה הטרידה אותו, אך לא כמו הכאב אשר בא והלך בגב. ולעולם לא כמו הזכרונות.
גופתו של השאמן לא נמצאה. ומבחינת כולם, הגיבור היה הגמד. איש אינו יודע מה הקריב השאמאן, איש אינו יודע כיצד עצר את גור, בידיעה ברורה, שהוא הולך למות.
השבטים, בהנהגתו של ת'ראל עזבו זה מכבר וחזרו לעריהם, עם הבטחה הדדית שכל עוד השקט ישמר, השלום ישמר.
אנדויין זכה בכבוד כמלך האדם ומנהיג הברית והצייד השתעשע עם סמור קטן, שמצא פצוע בצד הדרך וטיפל בו. הכהן, בצורתו הרגילה כעת, ישב לצידה של הננסית, וחייך כלפיה חיוך אוהב. בעודה רוטנת בו על חוסר הקשבתו לצרכיה.
הכל נראה חוזר לקדמותו.
הכל חוץ משאמשאמן.
הגמד הביט החוצה וראה ילדים משחקים עם חרבות. צורחים את שמו כגיבור, ואת שמו של הכהן. אחד מהם אפילו התחפש לננסית. למען האמת, הוא היה בגובה המתאים, חשב הגמד.
עצבות אחזה בו.
יד חמימה הונחה על כתפו והוא ראה את הלוחם נעמד לידו.
"הוא יחסר לכולנו ידידי. הוא כבר חסר" אמר והגמד הנהן.
הצייד נעמד מצידו השני כשכהן והננסית נעמדים גם הם.
"זה נגמר אה?" אמר הכהן ואחז בידה של הננסית "לבסוף זה נגמר"
"הקרבנו רבות לא?" אמר הלוחם ונאנח. "חבל ששאם לא כאן. כמו גם לאנורא ובנגילה."
הננסית מחתה דמעה. "הם היו אוהבים לראות את זה" ובאומרה כך הניפה אצבע וסימנה לשאר להביט בחברות הילדים המעמידים פני גיבורים.
"בעבר אנו היינו כאלה. וכעת אנו גיבורים" אמר הצייד וחייך עובר במבטו על חבריו, " לכו תדעו חברים, גם אנחנו האמנו פעם ושיחקנו. לנו, ולריאן ות'ראל, וכל שאר הגיבורים הישנים שימשו כמודל לחיקוי. בעניהם, אנחנו הדמויות הנערצות. אולי, יום אחד, הם יהפכו להיות הגיבורים של המחר, אולי הם יהו גיבורי הדור הבא......."

-----הסוף! וורקראפט- גיבורי הדור הבא!---------
עמוד 1 מתוך 1 [ החיפוש הניב 7 תוצאות ]


כל הזמנים הם UTC + 2 שעות


עבור ל: